Jesteśmy w kontakcie!
+48 726 127 344

Dziękuję!

Twoja wiadomość została wysłana.

W najbliższym czasie skontaktuje się z Państwem.

Napisz ponownie
Projekt strony wizytówkowej
Strona wizytówkowa to prosty mały zasób sieciowy składający się z jednej lub więcej stron, które zawierają główne informacje o firmie, produkcie, usłudze lub osobie. To wygodny i nowoczesny sposób na opowiedzenie o sobie.

Komu potrzebna jest strona wizytówkowa?

Potencjalni klienci z oficjalnej strony internetowej firmy otrzymują po prostu informacje o godzinach pracy, świadczonych usługach, cenach. Dla uczciwości również zauważyć, że reklama internetowa w większości przypadków okazuje się skuteczniejsza niż różnego rodzaju kanały reklamowe offline, w tym telewizja, radio itp. W dodatku, kosztuje mniej. Nie da się jej uruchomić bez strony internetowej.

A jeśli firma zresztą należy do jakiejś mało konkurencyjnej branży lub znajduje się w małym mieście, to na co w ogóle czekasz? Czy warto pisać o tym, że w takiej sytuacji właściciele firm tracą znaczny procent swoich potencjalnych klientów i swoich dochodów? Myślę, że to już jest jasne. Tak, na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszystko idzie dobrze, a do Ciebie podchodzą towary/usługi. Ale z pomocą strony internetowej może być jeszcze więcej klientów!

Czym jest strona wizytówkowa?

Strona wizytówkowa to z reguły jedna lub więcej stron w Internecie, znajdujących się pod jedną nazwą domeny i niosących informacje o właścicielu, główną listę usług, towarów, dane kontaktowe oraz sekcję z odpowiedziami na podstawowe pytania. Zadaniem strony wizytówkowej jest dostarczenie użytkownikowi jak najpełniejszej listy informacji o firmie lub osobie.

W związku z tym może pojawić się pytanie, czym w takim razie strona wizytówkowa różni się od strony docelowej i strony korporacyjnej? Zastanowimy się poniżej.

Strona wizytówkowa VS strona docelowa i strona korporacyjna – czym się różnią?

Jak już wspomniałam, strona wizytówkowa może być jednostronicowa (i w ten sposób jest podobna do stron sprzedażowych) lub wielostronicowa (co czyni ją bratem bliźniakiem witryny firmowej). Są jednak różnice. I wydają się być bardziej funkcjonalne.

Strona docelowa (Landing Page) to w zasadzie strona docelowa do reklamy kontekstowej, na której od razu umieszczane są wszystkie niezbędne informacje. Wizytówka to jedno — lub wielostronicowa sekcja z sekcjami na kilka tematów, skupiająca się na określonych faktach, produktach itp.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​strony docelowe są bardziej „agresywne”. Tutaj znajdziesz formularz z aktywnym przyciskiem i wezwaniami do działania (ciągłe „kup! kup! kup! … cóż, proszę”) oraz piękne, jasne, chwytliwe obrazy. Celem strony docelowej jest sprzedaż, a im szybciej, tym lepiej. Strona firmowa i strona wizytówkowa nie pozwalają sobie na tak gwałtowne i krzykliwe metody sprzedaży – wezwania do działania pojawiają się raz lub dwa, a i to w bardzo grzecznej i delikatnej formie.

 Ponadto, strona wizytówkowa i strona docelowa sprzedają towary i oferują usługi w różnych ilościach: strony docelowe działają dobrze, gdy oferują coś JEDNEGO (wtedy są skuteczne), podczas gdy witryna z wizytówkami jest dedykowana i może zawierać informacje o wszystkich usług firmy natychmiast. 

Kolejna ważna kwestia: strona wizytówkowa z reguły zawiera znacznie więcej informacji o firmie niż strona docelowa. Oprócz zalet i korzyści, na tego rodzaju stronie znajduje się miejsce na opowiadanie o historii firmy, opowiadanie o kompetencjach pracowników itp. Innymi słowy, witryna z wizytówkami działa bardziej na reputację i świadomość marki, podczas gdy strona docelowa musi sprzedawać, gromadzić leady i prowadzić do bezpośrednich i szybkich zysków.Landing page to narzędzie sprzedaży bezpośredniej (agresywnej!), strona wizytówkowa to narzędzie pomocnicze.

Warto dać pierwszeństwo rozwojowi strony wizytówkowej w przypadkach, gdy sprzedaż bezpośrednia nie jest możliwa ze względu na specyfikę produktu (np. produkt jest drogi lub cykl transakcyjny jest dłuższy niż 1 dzień) lub nie jest wymagana , ale ważne jest, aby kupujący pokazywał informacje o firmie, szczegółowo i jasno opisał warunki współpracy, a także jeśli nie można się obejść bez wymieniania partnerów i biografii szefa (np. w przypadku sprzedaży przez marka osobista). Na landing page to wszystko będzie zbędne – sama istota oferty, jej zalety i zalety są krótko i zwięźle zapisane w blokach tekstowych.

Wizytówka różni się od witryny firmowej przede wszystkim funkcjonalnością. Wizytówka jest prostsza, bez dodatków. Taki zasób ma prostą nawigację, nie są dostarczane żadne dodatkowe moduły — maksymalnie może być formularz opinii. W witrynie korporacyjnej mogą znajdować się różnego rodzaju kalkulatory, w witrynie organizowane jest wyszukiwanie, katalog (jeśli istnieje), kanały informacyjne itp. Witryna korporacyjna jest zwykle większa, bardziej szczegółowa i pełniejsza niż strona z wizytówkami.

 W związku z powyższym, płynnie prowadzę Cię do pytania:

 Jakie informacje muszą znajdować się na stronie wizytówkowej

  1. O firmie. Wizytówka musi zawierać szczegółowy opis firmy, ze wskazaniem informacji o jej historii, działalności, osiągnięciach, cechach i korzyściach. Idealnie możesz i powinieneś poprzeć dobre wrażenie firmy opiniami klientów — zamieść skany oficjalnych listów z podziękowaniami (istotne dla segmentu b2b) lub po prostu SMS-y z opiniami od klientów. Odwiedzając ten dział, potencjalny klient powinien zrozumieć czym zajmuje się Twoja firma, a także jakie korzyści odniesie decydując się na współpracę.
  2. Informacje o produktach i usługach. Opisuje produkty sprzedawane przez firmę lub oferowane przez nią usługi. Jeśli to możliwe, wtedy można zamieścić małe portfolio — krótkie studium przypadków z praktyki z konkretnymi liczbami i dokładnym opisem tego, co zostało zrobione i jak. W zależności od specyfiki działalności możesz dodać cennik lub katalog do strony wizytówkowej, na której będą wyszczególnione sprzedawane towary.
  3. Kontakt. Tutaj wszystko jest bardziej niż jasne: nie zapominaj, że w witrynie wizytówkowej musisz zarejestrować absolutnie wszystkie opcje kontaktu potencjalnego klienta — numer telefonu, adres, e-mail, mapę lokalizacji itp. Również bardzo ważny punkt — pamiętaj, aby wskazać aktualny tryb działania. Jeśli coś się zmieni, natychmiast popraw informacje na stronie! Ponadto nie będzie zbędne wskazywanie profili w sieciach społecznościowych lub komunikatorach internetowych — dla niektórych klientów znacznie wygodniej jest wchodzić w interakcję za pośrednictwem tych kanałów komunikacji. I nie zapominaj o integracji z portalami społecznościowymi — strona internetowa i reprezentacje w sieciach społecznościowych powinny być jednostką komplementarną.
Wszystkie projekty
Сhętnie nawiążemy współpracę
Mamy dobrą firmę
Więcej opinii