Komu się przyda strona-katalog?
Stronę-katalog może zamówić każda firma. Największe korzyści przyniesie jednak firmom zajmującym się sprzedażą hurtową lub producentom dużego sprzętu. Jeżeli cena zależy od wielu czynników, jest niestabilna lub towar jest szyty na zamówienie, nie ma potrzeby tworzenia sklepu internetowego. Tworzymy stronę katalogową, umieszczamy wszystkie informacje o produkcie, a klienci zawsze mogą się z nim zapoznać składając zamówienie telefonicznie lub przez formularz.
Jeśli firma nie jest nastawiona na sprzedaż przez Internet, ale chce znacznie poszerzyć swoją geografię i uruchomić reklamę kontekstową, nie ma również potrzeby tworzenia pełnoprawnego sklepu. Katalog dobrze sobie radzi z takim zadaniem.
Strona-katalog: główne elementy
Strona-katalog w swojej strukturze przypomina sklep internetowy. Jest to zasób, który posiada stronę główną, sekcje z towarami lub usługami, kontakty, blog lub aktualności. Jedyna różnica polega na tym, że nie ma koszyka. Pozycje w katalogu mogą się różnić w zależności od potrzeb firmy, ale często główny zestaw pozycji wygląda tak:
- strona główna lub strona „O nas”, aby użytkownik mógł zapoznać się z firmą;
- strona z danymi kontaktowymi lub formularzem zamówienia rozmowy od konsultanta;
- strona z warunkami pracy, płatności, dostawy i innymi cechami technicznymi zamówienia;
- katalog z towarami, w którym prezentowane są towary lub usługi ze zdjęciem i opisem;
- karta produktu, aby dowiedzieć się więcej na ten temat;
- mapa z lokalizacją firmy;
- wyszukiwarka;
- filtry, które pozwalają klientowi jak najszybciej znaleźć odpowiedni produkt;
- aktualności lub sekcja informacyjna do zamieszczania przydatnych informacji, artykułów.
Są to podstawowe elementy potrzebne do uruchomienia witryny z katalogiem. Opcjonalnie funkcjonalność można rozszerzyć o narzędzia obliczeniowe, dodatkowe strony i wiele więcej. Wszystko jest omawiane indywidualnie.