Jesteśmy w kontakcie!
+48 726 127 344

Dziękuję!

Twoja wiadomość została wysłana.

W najbliższym czasie skontaktuje się z Państwem.

Napisz ponownie
Ilustracje i infografiki
Ilustracja to obraz, wykres lub diagram ilustrujący pomysł za pomocą przykładu. Obrazy mogą same opowiadać historię lub mogą towarzyszyć tekstowi i pokazywać kontekst. Ilustracja jest zarówno sztuką, jak i rzemiosłem. Granica między projektowaniem graficznym a praktykami artystycznymi może być bardzo cienka. Z jednej strony ilustrator to artysta, który na nowo składa świat przez pryzmat własnej percepcji. Z drugiej strony ilustracja to projektowanie i rozwiązywanie konkretnych problemów.

Gdzie i jak wykorzystywana jest ilustracja?

Ilustracja rozwija się zarówno cyfrowo, jak i w świecie rzeczywistym. Nowoczesna ilustracja staje się wielowymiarowa i interaktywna. Jego główną funkcją jest stanie się „wyzwalaczem” dla mózgu, a mianowicie przyciągnięcie uwagi, zaskoczenie i dostarczenie nowego doświadczenia. Sfery zastosowania ilustracji:

1. Ilustracje w wydawnictwach

Ilustracja jako gatunek zaczęła się rozwijać właśnie dzięki masowej produkcji książek i gazet. Czasopisma, gazety, broszury, albumy walczą o uwagę poprzez jasny projekt wizualny.

2. Ilustracje do stron internetowych i aplikacji

Podejście digital first oznacza skupienie się na materiałach, które w ogóle nie są publikowane drukiem, ale są sprzedawane i dystrybuowane online. Czym różni się montaż komputerowy od ukształtowanego na przestrzeni wieków layoutu papieru: adaptacyjność — uniwersalne rozmieszczenie elementów na ekranie dowolnej wielkości, animacja — wideo, gif czy kod, to nie ma znaczenia — ukierunkowuje uwagę i stymuluje interaktywność i gamefikację — czas leci jak my możliwości oprogramowania do gier rozwijają się jak nigdy dotąd.

Celem ilustracji jest wywarcie wpływu na publiczność. Wiele zasobów internetowych wykorzystuje ilustracje autora w unikalnym stylu. Jeśli chodzi o konkretny temat lub osobę, oczywiście lepiej sprawdza się fotografia. Ale jeśli chodzi o procesy i stany, nawet bardzo prosty, ale udany obraz znacznie skuteczniej dopełni tekst. Treść wizualna może mieć pierwszeństwo przed tekstem, zwłaszcza jeśli jest to katalog, galeria lub strona promocyjna. Odwołują się do dotyku i dotyku, poruszają się i zmieniają, aby zaangażować i znaleźć nowe sposoby interakcji. Obraz, kolor i typografika muszą być zharmonizowane z całością idei.

App Desing for mobile game Nasty Cat
Wszystkie projekty
Сhętnie nawiążemy współpracę
Mamy dobrą firmę
Więcej opinii