Jesteśmy w kontakcie!
+48 726 127 344

Dziękuję!

Twoja wiadomość została wysłana.

W najbliższym czasie skontaktuje się z Państwem.

Napisz ponownie
Drukowane makiety reklamowe
Drukowanymi produktami promocyjnymi są wszelkiego rodzaju ulotki, broszury, katalogi, broszury, foldery, plakaty zawierające informacje o firmie, produktach lub usługach, partnerach, warunkach współpracy itp. Głównym celem wydania takich materiałów jest przyciągnięcie potencjalnych klientów i nabywców, zwiększenie sprzedaży oraz możliwość ogłoszenia nowej linii biznesowej.

Każdy z powyższych rodzajów materiałów reklamowych ma swoją własną charakterystykę i cechy:

 1. Prospekt to publikacja w formie niewielkiego katalogu lub broszury, która zawiera szczegółowe informacje o firmie i jej ofercie. Celem prospektu jest prezentacja działań i wykreowanie określonego wizerunku w oczach odbiorców. Jest mniejszy niż katalog, ale zawiera również treści tekstowe i graficzne;
 2. Broszura to niewielka publikacja małego formatu, składająca się z 2-5 arkuszy, która zawiera graficzne i tekstowe informacje o działaniach, sukcesach i planach firmy. Z takich materiałów reklamowych najczęściej korzystają firmy świadczące różne usługi – kosmetyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, medyczne, edukacyjne itp.;
 3. Broszura to kolorowy arkusz złożony w kilku miejscach. Zawiera informacje i informacje reklamowe dotyczące działalności firmy;
 4. Ulotka to publikacja małoformatowa z informacjami umieszczonymi na jednej lub dwóch stronach zadrukowanego papieru. Zwykle zawiera informacje o konkretnym produkcie, usłudze, promocji. Ulotki dystrybuowane są w miejscach kumulacji potencjalnych klientów i nabywców, są dołączane do zakupionych towarów. Celem druku ulotek jest szybkie przekazanie odbiorcy niezbędnych informacji, zwrócenie uwagi na sklep lub instytucję;
 5. Plakat to wielkoformatowy drukowany materiał reklamowy, który zawiera obraz tematyczny oraz zwięzłe hasło reklamowe z krótką informacją o firmie, produkcie, usługach, wydarzeniu itp.
 6. Rollupy i press-walle to rozciągnięte banery, na których znajdują się informacje reklamowe. W pionowym roll-upie, którego najpopularniejszy rozmiar to 85 x 200 cm, baner jest naciągany z rolki i mocowany od góry i od dołu, a w prasie mocowany jest ze wszystkich stron przewiązkami do ramy.Press-wall występuje w różnych formatach: od 1,5 x 2 m do 3 x 5 m. Wybór rozmiaru zawsze zależy od formatu przyszłego wydarzenia oraz dostępności wolnego miejsca na ścianę prasową. Na roll-upach rzadko można zobaczyć dużą ilość reklam, zwykle zawierają one krótkie informacje o usługach, a częściej tylko nazwę marki, logo, a także kolorystykę identyfikacji wizualnej firmy. Roll-upy wykorzystywane są na konferencjach, wystawach, seminariach, a także jako element nawigacyjny na imprezach. Dzięki temu, że roll-up baner można zwinąć, po imprezie można go łatwo przetransportować i wykorzystać w przyszłości.

Zakres zastosowania drukowanych produktów promocyjnych

Wyżej opisana poligrafia reklamowa jest wykorzystywana podczas promocji, prezentacji, wystaw, targów i po prostu w celu zwrócenia uwagi na określony rodzaj produktu lub usługi. Rozmieszczenie i dystrybucja takich produktów zależy od ich rodzaju. Na przykład katalogi znajdują się w punktach informacyjnych, na ladzie, w punktach dystrybucji materiałów promocyjnych, na spotkaniu biznesowym, we własnej skrzynce pocztowej. Plakaty umieszczane są na tablicach informacyjnych. Ulotki dystrybuowane są w pasażach, w pobliżu dużych centrów handlowych oraz w miejscach zatłoczonych.

Czym zachęca reklama poligraficzna?

 1. Nie jest droga.. Nawet bardzo młoda firma lub prywatny przedsiębiorca może sobie pozwolić na druk ulotek monochromatycznych lub kolorowych. Druk cyfrowy pozwala na bardzo ekonomiczne wykonanie małych nakładów.
 2. Szybkość produkcji. Od kilku godzin na małe nakłady do kilku dni na lightbox lub szyld.
 3. Efektywność. Za pomocą reklamy wizualnej dociera się do najszerszego grona konsumentów. Towarzyszy człowiekowi wszędzie: na ulicy iw sklepie, w transporcie iw biurze, na autostradzie iw skrzynce pocztowej.
 4. Różnorodność. Reklamodawca może wybrać kilka opcji reklamy drukowanej i tym samym zwiększyć efekty jej oddziaływania na klientów. Nowoczesne technologie i odważne rozwiązania projektowe pomagają tworzyć nowe formy: plakaty 3D, druk smakowy, oryginalne materiały POS.
 5. Łatwość użycia. Przy całej swojej obfitości tego typu produkty promocyjne są dość dyskretne. W końcu można teraz przejrzeć katalog z towarami lub odłożyć na później. Może zabrać ze sobą w drogę broszurę lub broszurę i przestudiować ją w komunikacji miejskiej.

Przykłady prac:

Wszystkie projekty
Сhętnie nawiążemy współpracę
Mamy dobrą firmę
Więcej opinii