Jesteśmy w kontakcie!
+48 726 127 344

Dziękuję!

Twoja wiadomość została wysłana.

W najbliższym czasie skontaktuje się z Państwem.

Napisz ponownie
Usługi programistów back-end
Tworzenie stron internetowych od dawna jest procesem wielopoziomowym z hierarchicznym podziałem na dwie części: front-end i back-end. Front-end to kod wykonywany w przeglądarce, który odpowiada za wyświetlanie strony lub aplikacji internetowej, działanie wszystkich elementów na różnych urządzeniach, czyli po stronie klienta. Back-end to strona serwera, czyli oprogramowanie i sprzęt. Warunki powstały w wyniku podziału odpowiedzialności między reprezentację zewnętrzną a realizację wewnętrzną.

Co to jest back-end

Przede wszystkim, jest to kod, który działa na serwerze, z którego ładowana jest strona lub aplikacja webowa. Są to również bazy danych regularnie wypełnianych witryn, np.

  • w systemach zarządzania treścią (CMS) — zapisy dotyczące treści (teksty artykułów i newsów, ich daty, nagłówki, tagi), użytkowników, komentatorów, komentarze;
  • na forach – konta użytkowników, dane dotyczące tematów, postów, wiadomości prywatnych;
  • w sklepach internetowych — konta klientów, dane o towarach, ich stanach magazynowych, zawartości koszyków, złożonych zamówieniach, przeszłych zakupach.

A także są to na przykład algorytmy potężnych platform internetowych:

  • w sieciach społecznościowych — wyszukiwanie potencjalnych znajomych, polecanie ciekawych postów, uwzględnianie hashtagów, ranking społeczności; antyspam, wstępne przetwarzanie reklamacji i reklam przez maszyny (przed rozpatrzeniem przez pracowników);
  • na giełdach — mechanizm obrotu, rozliczanie złożonych zleceń, historia handlowania;
  • w chmurze — alokacja zasobów, tworzenie kopii zapasowych i zachowanie integralności danych, sprawdzanie plików pod kątem wirusów.

Back-end może być dwupoziomowy: z własnym front-endem i niższym poziomem back-endu. Na przykład dla czytelników bloga WordPress jego silnik działa jako backend. Ale dla właściciela-administratora i autorów, którzy mają uprawnienia do dodawania, zmieniania, usuwania treści, silnik zaplecza składa się z front-endu — wygodnego panelu sterowania dla silnika lub tylko treści i drugiego zaplecza — wtyczek , pliki systemowe w PHP, baza danych w MySQL. Spójrzmy z daleka: serwer, na którym znajduje się strona lub aplikacja internetowa, jest back-endem; panel sterowania hostingu to back-end front-end; Linux bez GUI jest back-endem back-endu.

Ogólnie rzecz biorąc, back-end to setki niewidocznych procesów, które następnie przekazują wynik przez front-end. Czyli wszystko, co jest ukryte przed odwiedzającymi/użytkownikami i działa samo, a do tego jest back-end. Ale najpierw musisz znaleźć programistów back-endu, którzy go stworzą.

Czym zajmują się programiści back-endu?

Specjaliści ci opracowują i wdrażają zasoby sieciowe po stronie serwera. Potrafi stworzyć od podstaw podstawową logikę i zaprojektować architekturę przyszłej aplikacji internetowej, a następnie napisać algorytmy jej działania. Wydajność, skalowalność i bezpieczeństwo kodu serwera zależy od racjonalności ich pracy.

Programiści back-end są biegli w DBMS, więc mogą łatwo połączyć kod z bazą danych i napisać dla niej obsługę zapytań. Są dobrze zaznajomieni z serwerami WWW, które akceptują żądania http z front-endu i wydają odpowiedzi http, co oznacza, że ​​mogą napisać aplikację uwzględniającą ich konfigurację i możliwości. Jak również w serwerach aplikacji, jeśli chodzi o aplikacje o dużym obciążeniu lub aplikacje mobilne.

Back-end nie ogranicza się do samej witryny lub aplikacji internetowej. Obejmuje również usługi sieciowe (usługi internetowe), które komunikują się z innymi witrynami, aplikacjami, usługami. Na przykład: pingbacki i trackbacki w blogosferze, udostępnianie w sieciach społecznościowych, połączona reCAPTCHA, zaimplementowana płatność online. Deweloperzy zaplecza mogą wchodzić w interakcje z interfejsami programowania aplikacji (API) innych firm lub tworzyć własne, do których będą uzyskiwać dostęp inne zasoby.

Pomimo tego, że podstawowym obowiązkiem programistów jest analiza i specyfikacja wymagań, projektowanie i programowanie, często powierza się im testowanie, debugowanie i optymalizację kodu. W dużych firmach robią to testerzy i indywidualni programiści. W małych startupach, gdzie jest tylko 2 web developerów (frontender i backender), kod jest sprawdzany i finalizowany przez tego, który go napisał. Chociaż rozsądniej jest delegować takie zadania do osobnego zespołu, bo tylko inny wykonawca o świeżym spojrzeniu może zauważyć błędy lub zasugerować usprawnienia.

Możesz uzyskać od nas bardziej szczegółowe informacje lub zamówić usługi back-end developera.

Wszystkie projekty
Сhętnie nawiążemy współpracę
Mamy dobrą firmę
Więcej opinii