Jesteśmy w kontakcie!
+48 726 127 344

Dziękuję!

Twoja wiadomość została wysłana.

W najbliższym czasie skontaktuje się z Państwem.

Napisz ponownie
Reklama kontekstowa
Aby przyciągnąć konsumentów gotowych już teraz kupić Twój produkt lub zamówić usługę, możesz skorzystać z takiego narzędzia marketingowego, jak reklama kontekstowa. Jest to promocja produktu, marki lub zasobu internetowego poprzez wyświetlanie reklam zgodnie z ich treścią.

Jak wygląda i jak działa reklama kontekstowa?

Jeśli chcemy coś kupić (telewizor, szafę, kosmetyki, lub cokolwiek innego), w pierwszej kolejności konsultujemy się z przyjaciółmi i znajomymi lub zwracamy się o pomoc do internetu. W wyszukiwarkach, oprócz listy stron stworzonej na nasze żądanie, w różnych częściach strony pojawiają się bloki reklamowe. Te z nich, które są wyświetlane w pierwszych trzech wierszach wyników wyszukiwania, to ta sama reklama kontekstowa, co widać po odpowiednim napisie obok adresu strony.Taka reklama otrzymała swoją nazwę ze względu na wyświetlenia zgodne z tym, co dokładnie jest reklamowane, tj. zawartość bloku reklamowego. Spróbujmy wyjaśnić to na dobrym przykładzie. Załóżmy, że w polu wyszukiwania Google lub Yandex wprowadzono zapytanie „bilety lotnicze”. W odpowiedzi otrzymujemy reklamy z zasobów reklamujące ich sprzedaż.

Zalety

Spośród wielu zalet tej metody promocji podkreślamy główne:

  1. Orientacja na grupę docelową. Reklamy wyświetlają się tylko tym, którzy mogą być zainteresowani Twoim produktem (produktem lub usługą). Użytkownicy czegoś potrzebują, a Ty oferujesz, że te potrzeby zaspokoisz. Uzgadniając koszt i inne warunki, od razu zyskujesz klienta.
  2. Szybki rezultat. Po skonfigurowaniu kampanii reklamowej pierwsze zamówienia napływają w przeciągu kilku godzin. Taka prędkość jest podawana jako odzwierciedlenie wyżej wspomnianej przewagi, czyli ze względu na wąsko ukierunkowaną emisję reklam tylko do przedstawicieli grupy docelowej.
  3. Łatwość użycia. Załóżmy, że masz małą firmę działającą od 9 do 18 w tym samym mieście. Możesz skonfigurować kampanię reklamową w ten sposób, aby reklamy pojawiały się w Twoim regionie tylko w określonych godzinach pracy.
  4. Oszczędność. Aby rozpocząć promocję w wyszukiwarkach wystarczy niewielki budżet. Jeśli możesz samodzielnie skonfigurować kampanię, będziesz potrzebować środków tylko na wpłatę na konto reklamowe. Co więcej, minimalne uzupełnienie może wynosić zaledwie 300 rubli. Ale są też pewne ryzyka finansowe. Przy niewystarczająco kompetentnych ustawieniach w niektórych niszach i regionach, całą tę kwotę można wydać na opłacenie jednego kliknięcia zasobu reklamowego.
  5. Szerokie możliwości analityki. Wszystko w sieci jest dość łatwe do monitorowania. Możesz w pełni kontrolować swoją kampanię reklamową, otrzymywać dane liczbowe i wiele innych, od liczby wyświetleń reklamy, wydanych kwot, po określenie najskuteczniejszego klucza oraz reklamy.

Przykłady pracy:

1. Zestaw makiet stworzony na potrzebę kampanii reklamowej w Google

Wszystkie projekty
Сhętnie nawiążemy współpracę
Mamy dobrą firmę
Więcej opinii